Billboardy mogą służyć promocji witryn internetowych

przez | 17 grudnia, 2020

Billboardy nie tylko mogą wskazywać na sam przedmiot promocji, ale także na adres strony internetowej na której promocji nam zależy. Wydaje mi się, że ludzie często wchodzą na strony internetowe których adresy są wydrukowane na billboardach.

Projektując kampanię internetową warto wziąć pod uwagę opcję promocji witryny internetowej właśnie na billboardach. Billboardy rozmieszczone w mocno uczęszczanych szlakach komunikacyjnych mogą naprawdę przysporzyć wielu wejść na promowana stronę internetową. Uzupełnieniem promocji może być reklama w gazetkach i na ulotkach, na których również wydrukowany zostanie adres strony internetowej. Miejscem reklamy zewnętrznej które powinno się rozważyć jest reklama w tramwajach i autobusach. Można w tych środkach komunikacji miejskiej zainstalować ulotki czy też plakaty, na których wydrukowany będzie adres strony.

Strona WWW – główne medium naszych czasów

Internet to strony WWW i połączenia między nimi. Strona internetowa to miejsce, gdzie umieszcza się treści- tekst, zdjęcia, filmy, dźwięk. Witryna internetowa to zbiór stron WWW. Pamiętajmy, że tak potężne serwisy jak Facebook czy Instagram to też witryny internetowe. Treści tworzone na użytek publiczny w obecnych czasach są głównie publikowane na stronach internetowych. Dlatego witryny internetowe są przedmiotem promocji, tak aby dotrzeć z opublikowanymi na nich treściami do jak największej ilości osób. Jednym ze sposobów na promocję jest właśnie zamieszczanie URL-a danej witryny na billboardach i innych fizycznych nośnikach reklamy.