Wyszukiwanie wygasłych domen

przez | 16 grudnia, 2020

Dlaczego warto zainteresować się wygasłymi domenami? Wśród wygasłych domen można znaleźć takie które mają dobry profil linków przychodzących. Domeny takie można użyć do budowy i przy odpowiednich optymalizacji wykorzystać już istniejące linki do osiągnięcia wysokich pozycji na wybrane frazy, można również wykorzystać je do budowy tak zwanego zaplecza, czyli stron internetowych na których umieszcza się linki do witryny docelowej. Można również wykorzystać moc istniejących linków poprzez zastosowanie przekierowania 301. Istnieją różne serwisy które pomagają znaleźć wartościowe domeny wygasłe. Jednym z nich jest expireddomains.net.

Poniżej krótki przewodnik po tym serwisie.

Trzeba pewnego doświadczenia w pozycjonowaniu stron internetowych, żeby wiedzieć jakich domem szukamy, jakie domeny dla danego są nam potrzebne. Czasem mogą to być domeny exact match czyli takie które zawierają w sobie słowo kluczowe lub frazę. innym razem może nam chodzić profilu linków przychodzących.

Na samym początku należy założyć w serwisie swoje konto. To bardzo łatwy i i szybki proces. Po założeniu konta możemy zacząć korzystać z serwisu.

Serwis pozwala na wybór chyba wszystkich istniejących domen.

Szukając domeny może ustawić kryteria wyszukiwania według naszych preferencji. Więc po kolei można ustawić między innymi:

  • Jaka domena,
  • Jakie słowa ma zawierać nazwa domeny
  • Specyficzne cechy nazwy – zakres ilości znaków, czy mają być cyfry i zakres ich ilości itp.
  • Ustawienia profilu linków – zakres ilości linków, z ilu domen mają pochodzić, z ilu adresów IP.