Jak linkować stronę internetową

przez | 16 grudnia, 2020

Linki zwrotne to od początku jeden z podstawowych czynników rankingowych w wyszukiwarce Google. W jaki sposób linkować gdzie umieszczać linki do swojej strony internetowej? przede wszystkim należy zaznaczyć, że tylko linki z atrybutem dofollow są marki wartościowe i to one mogą podnieść pozycję naszej strony. także przede wszystkim trzeba koncentrować się na zdobywaniu linków dofollow. W jaki sposób linkować ?

Przede wszystkim nie przesadzać z ilością linków. Zupełnie nowa strona internetowa raczej nie otrzyma od internautów w pierwszą dobę 1000000 linków zwrotnych.

Należy różnicować anchor teksty. Niech to będą urle-e, wyrazy typu „WWW”, „url”, „strona”, „strona WWW”, anchor w postaci słowa kluczowego lub frazy niech będzie w mniejszości. Może być też część frazy. Można tez odmieniać frazę lub słowo kluczowe.

Należy starać się by linki pochodziły z różnych domen. Nie jest konieczne, aby z jednej domeny wychodził tylko 1 wynik do naszej strony Mogą to być przykładowo 2 albo 3 linki jednak już bardzo duża ilość linków z jednej domeny raczej nie jest wskazana.

Różnicować należy DNS-y oraz IP. Oczywiście z jednego IP czy też z większej ilości domen o tych samych DNS może pochodzić większa ilość linków jednak jest niedobrze, kiedy na przykład z danego IP linki prowadzą tylko do naszej strony też, kiedy do naszej strony prowadzą tylko z danego IP.

Należy różnicować rodzaje stron jakie linku ją do naszej witryny. Jeżeli na przykład do naszej witryny będzie prowadziło 1000 linków pochodzących tylko i wyłącznie z komentarzy pod postami na wordpressie może to wzbudzić podejrzenia.

Pamiętaj, że strony, na których jest link do twojej witryny muszą być zaindeksowane w wyszukiwarce. Bardzo istotną sprawą jest by strony linkujące również były podlinkowane.

Wskazane jest by strona internetowa która linkuje była o tej samej tematyce co strona linkowana, to znaczy by były na niej słowa kluczowe lub frazy, na które linkujesz stronę docelową.

Jeżeli chodzi o budowlanie profilu linków, ale i w ogóle o pozycjonowanie stron internetowych w wyszukiwarce Google to przede wszystkim trzeba podkreślić, że nic nie zastąpi testów.